Coursing

Coursing je historickým předchůdcem obecně známých dostihů. Běhá se ve volné přírodě se vším co příroda přináší, s příkopy, nerovnostmi a kličkováním. O vítězi rozhoduje kvalitní proběhnutí jednotlivých úseků, nasazení, obratnost a v neposlední řadě inteligence, lišáctví i schopnost se znovu vydat do boje. Každý pes absolvuje dva rozběhy, a počet bodů z obou běhů se sčítá. Při druhém rozběhu se mění trať (buď se běží opačně, nebo se přestavuje dráha), neboť psi si pamatují, jak běželi první běh. Jak už bylo uvedeno, oproti dostihům je trať coursingu nepravidelná, což dává možnost uplatnit se psům inteligentním. Coursing má ještě jednu obrovskou výhodu nepotřebuje dostihovou dráhu, na kterou se obtížně hledají a získávají pozemky odpovídajících parametrů, a jejíž stavba je finančně velmi náročná. Zvolí-li se pro coursing vhodné místo, není třeba žádných věží pro rozhodčí a obsluhu navijáku, startovních boxů.

Převzato ze stránek Czech coursing club http://www.coursingcz.info/

KK s coursingovou licencí:

Anabela of Bohemia balada
coursingová licence, Top coursing runner 2009 (2.místo)

Barbucha Flying Ear
coursingová licence, vicemistr Slovenska 2010 ( large-mix ), Top Coursing Runner 2010

Buddy Krásná Louka
coursingová licence

Douglas Adams Krásná Louka
coursingová licence

Georg Krásná Louka
coursingová licence

Mighty's Spring Meadow Beatrix Lady
coursingová licence, Top coursing runner 2009, Top coursing runner 2010 (2.místo)

Prosím o aktualizaci tohoto přehledu z výročního magazínu KCHCS Praha  posláním dalších KK s coursingovou licencí na email kusovapavla@seznam.cz 

Novinky

Panely

Panely se dají zobrazit pouze v určitých šablonách, které si zvolíte v administraci, úpravu panelu najdete v "pokročilém nastavení", do něhož se přepnete pomocí odkazu nacházejícího se v pravém horním rohu administrace, poté nabídka "Panely" v horní liště odkazů.