Povaha KK

KK je nekonfliktní, velice přizpůsobivá a milá. Je to pes sympaťák. Snadno se učí základním povelům, ale obstojí i při složitější povelové technice.

Výcvik tohoto plemene zvládají i začátečníci a jsou schopné ho dobře provádět i odrostlejší děti.

KK je společník, který vás bude kdykoli a kamkoli ochotně následovat. Pokud se rozhodnete, že budete momentálně sedět doma či pracovat, váš pes si lehne ve Vaší blízkosti a bude čekat až přijde vhodnější příležitost pro pomazlení, hru, procházku. Budete-li chtít, bude vás doprovázet i do práce. Velice rychle pochopí, že zde pracujete a nebude při práci rušit ani vás, ani vaše kolegy či zákazníky. Je ochoten s vámi cestovat nejen autem, ale i autobusem či tramvají.

Je to pes, který miluje celou svou rodinu a především svého pána. K dětem je velice trpělivá, chová se ochranitelsky a nechá si od nich ledacos líbit. Když už se jí zdá, že toho bylo dost, radši se vzdálí z jejich dosahu.

KK je ochotná pro svého pána udělat cokoli, proto se využívá i jako asistenční a slepecký pes. Výborně se uplatní i jako záchranářský pes. Má dobrý čich a její hmotnost jí dovoluje snadno se pohybovat v nejrůznějších terénech.

Dalším využitím je samozřejmě hlídání a pasení stáda. Bohužel v dnešní době má málokterá KK možnost tyto své schopnosti využít. Existuje však mnoho aktivit, kde předvede svoji přirozenou hravost a obětavost. KK umí vyvinout i značnou rychlost a je vytrvalá. Všechny tyto přednosti ji dělají ideálním psem pro moderní psí sporty jako je agility, coursing, frisbee, flyball, caniscros atd. KK však bude stejně šťastná na procházkách po okolí, kde bude mít dostatek podnětů se vyvíjet a potkávat své psí kamarády.

Z KK můžete vychovat i obranáře. Hlídání je pro ni samozřejmost. Hlídá váš dům i vaši rodinu. Bezdůvodně neštěká, ale pokud se něco děje, určitě vás na to upozorní.

Převzato a upraveno podle časopisu Svět psů, 10/2004.

Novinky

Panely

Panely se dají zobrazit pouze v určitých šablonách, které si zvolíte v administraci, úpravu panelu najdete v "pokročilém nastavení", do něhož se přepnete pomocí odkazu nacházejícího se v pravém horním rohu administrace, poté nabídka "Panely" v horní liště odkazů.